Ședință ordinară

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară, care se va desfășura online, în sistem videoconferință, în data de 23 februarie, ora 10:00, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea închirierii prin licitație a unor spații din Bastionul „Theresia” Timișoara.
  2. Proiect de hotărâre privind darea în folosință gratuită a unui spațiu din Bastionul „Theresia” Timișoara, Uniunii Ziariștilor Profesioniști din România, Filiala „Valeriu Braniște” Timiș.
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea trecerii unor imobile din domeniul public al Județului Timiș în domeniul public al Municipiului Timișoara.
  4. Proiect de hotărâre privind actualizarea datelor tehnice ale bunului imobil înscris în Cartea funciară nr. 400399, localitatea Găvojdia, aflat în proprietatea publică a Județului Timiș și administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș.
  5. Proiect de hotărâre privind aprobarea dezlipirii unui imobil (teren) din imobilul înscris în Cartea funciară nr. 414831 Giroc, nr. cadastral 414831, aflat în domeniul public al Județului Timiș.
  6. Proiect de hotărâre privind aprobarea preluării de către Societatea Profal Industry S.R.L. a contractelor de concesiune nr. 11483/27.08.2007 și nr. 13842/07.10.2008, încheiate între Județul Timiș și Societatea Project Business Aurora S.R.L.
  7. Proiect de hotărâre privind aprobarea neexercitării dreptului de preemțiune din partea Județului Timiș, asupra intenției de înstrăinare a unui imobil cu altă destinație decât cea de locuință.
  8. Proiect de hotărâre privind aprobarea acordării unui ajutor individual de minimis pentru majorarea capitalului social al societății RUWATIM SMDP S.R.L.
  9. Proiect de hotărâre privind aprobarea documentației tehnico-economice cu principalii indicatori tehnico-economici pentru obiectivul de investiție publică „Modernizare DJ 609 Ohaba Română – limită județ Arad”.
  10. Proiect de hotărâre privind aprobarea documentației tehnico-economice cu principalii indicatori tehnico-economici pentru obiectivul de investiție publică „Modernizare DJ 593C Șag (DJ 593) – Sânmihaiu Român (DJ 591A)”.
  11. Proiect de hotărâre privind aprobarea documentației tehnico-economice cu principalii indicatori tehnico-economici pentru obiectivul de investiție publică „Modernizare DJ 693C Biled (DN6) – Iecea Mare (DJ 693A)”.
  12. Proiect de hotărâre privind aprobarea documentației tehnico-economice cu principalii indicatori tehnico-economici pentru obiectivul de investiție publică „Modernizare DJ 585 limită județ Caraș Severin – Visag, km 36+200 – 38+540, L=2,34 km, din care necesar modernizare L= 1,755 km”.
  13. Proiect de hotărâre privind aprobarea încadrării în categoria funcțională a drumurilor de interes județean a unor drumuri comunale care fac legătura între localitățile Recaș și Pișchia.
  14. Proiect de hotărâre privind desemnarea reprezentanților Consiliului Județean Timiș în consiliile de administrație și comisiile pentru evaluarea și asigurarea calității ale unităților de învățământ preuniversitar special din județul Timiș.
  15. Proiect de hotărâre privind modificarea Hotărârii nr. 186/31.08.2021 privind constituirea Comisiei mixte pentru stabilirea modului de administrare a obiectivului de investiții „Centru de colectare legume – fructe în județul Timiș – Proiect pilot pe amplasamentul din comuna Tomnatic, județul Timiș”, după realizarea acestuia.
  16. Proiect de hotărâre privind aprobarea Studiului de oportunitate pentru delegarea de gestiune prin concesiune a serviciilor de colectare – transport al deseurilor municipale pentru Zona 3 – Deta din județul Timiș, a Indicatorilor de performanță și a Documentației de atribuire pentru delegarea gestiunii prin concesiune a serviciilor de colectare – transport al deșeurilor municipale pentru Zona 3 – Deta din județul Timiș.
  17. Proiect de hotărâre privind modificarea și completarea Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr. 168/30.09.2015 privind susținerea financiară de către Județul Timiș pentru perioada 2017-2022 a proiectului „Capitală Europeană a Culturii” derulat de Uniunea Europeană.
  18. Proiect de hotărâre privind aprobarea listei obiectivelor de interes județean la care se execută pază prin Direcția de Prestări Servicii Timiș.
  19. Proiect de hotărâre privind aprobarea dării în folosință gratuită a unor bunuri mobile aflate în domeniul privat al Județului Timiș către Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Banat” al Județului Timiș.
  20. Proiect de hotărâre privind aprobarea dării în folosință gratuită a unor echipamente IT necesare activităților educaționale online către școlile din subordinea Consiliului Județean Timiș.
  21. Proiect de hotărâre privind solicitarea de trecere a 25 mp dintr-un bun imobil, din domeniul public al Orașului Gătaia, în domeniul public al Județului Timiș.
  22. Proiect de hotărâre privind desemnarea reprezentantului Consiliului Județean Timiș în Comisia de evaluare a probei de interviu, constituită la nivelul Inspectoratului Școlar Județean Timiș, din cadrul concursului pentru ocuparea funcțiilor de director și de director adjunct pentru unitățile de învățământ special de la nivelul județului Timiș, sesiunea ianuarie – aprilie 2022.
  23. Întrebări, interpelări.
Anterior Consiliul Județean Timiș anunță rezultatul final la concursul de promovare organizat în data de 15.02.2022-proba scrisă, pentru ocuparea funcției publice de conducere vacantă de director general, grad II la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș